Laura Miklaszewska Franasik

Studia psychologiczne ukończyłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1998 roku. Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe. Odbyłam kurs Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniu ( BSFT ) w Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi oraz wiele warsztatów z tego zakresu. Tytuł edukatora seksualnego zdobyłam na Uniwersytecie w Opolu.

Ukończyłam 4 – letni Kurs Psychoterapii na Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. W tym roku rozpoczęłam studia podyplomowe „Psychodietetyka” na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Katowicach. Często uczestniczę w konferencjach, szkoleniach, warsztatach.

Posiadam wieloletnie i bogate doświadczenie zawodowe. W tym roku rozpoczynam studia Podyplomowe z psychodietetyki na WSPS w Katowicach.

Pracowałam w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piekoszowie z młodzieżą, w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii na Oddziale Odwykowym oraz Oddziale Psychiatrycznym, w Centrum Interwencji Kryzysowej, Schronisku dla Kobiet z Dziećmi. Przez 8 lat byłam asystentką na wyższej uczelni. Od przeszło 10 lat pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego SPZOZ MSWiA. Poza tym prowadzę Poradnię Przeciwdziałania Alkoholizmowi oraz prywatny gabinet. Wykorzystuję metody terapii psychodynamicznej, behawioralno – poznawczej, systemowej.

Jestem w regularnym kontakcie z superwizorem.

W pracy z pacjentem nastawiam się na dialog i budowanie relacji. Wierzę w sens terapii i zmiany, jakie niesie. I zgadzam się z Tadeuszem Kotarbińskim, iż „to prawda, że którąkolwiek wybrałoby się drogę spośród rozchodzących się na wszystkie strony życiowego rozdroża, zawsze na każdej czyhają zapory i niebezpieczeństwa.” Dlatego pomagam, towarzyszę, wspieram. Wierzę, że warto...

Prywatnie jestem wielbicielką muzyki, kina europejskiego, prowadzenia samochodu oraz szusowania.

humanus psychoterapia kielce